CHIA SEMIENKA – SUPER POTRAVINA

Existuje dôvod prečo sú označované ako ”power seeds”
– ak by mali nohy, vyhrali by každý ultramaratón.
Chia semienka sú preplnené živinami – ochutnaj ich,
sám uvidíš a zažiješ to najlepšie v každom jednom
dúšku.
Využi to!

Tajomstvo Aztéckych bojovníkov

Chia boli známe v strednej Amerike a konzumované už pred 5000 rokmi. Mayovia a Aztékovia si plne uvedomovali ich unikátne vlastnosti a cenili si ich pri varení, medicíne, náboženských rituáloch ale aj ako platidlo. Slovo ”chia” znamená silu. Boli tiež používané poslami, počas celodenných behov a aj Aztéckymi bojovníkmi. Jedna lyžica semien chia denne údajne zabezpečila vysokú dávku energie a vytrvalosti potrebnú na dlhé vojnové ťaženia. V dnešnej dobe, keď tiež vedieme množstvo súkromných a pracovných bitiek, stojí za to využiť tieto vedomosti a kráčať v šľapajách dávnych bojovníkov.

2 X VIAC
DRASLÍKA NEŹ BANÁNY

15 X VIAC
HORČÍKA NEŽ BROKOLICA

6 X VIAC
VÁPNIKA NEŽ MLIEKO

8 X VIAC
OMEGA-3 NEŽ LOSOS

30 X VIAC
ANTIOXIDANTOV NEŽ ČUČORIEDKY

5 X VIAC
PROTEÍNU NEŽ ČERVENÁ FAZUĽA

5 X VIAC
ŽELEZA NEŽ ŠPENÁT

25 X VIAC
VLÁKNINY NEŽ ĽANOVÉ SEMIAČKA

2 X VIAC
KYSELINY LISTOVEJ NEŽ ŠPARGĽA

Chia semienka
– superpotravina

Chia,  (semienka šalvie španielskej), patria medzi tzv. superpotraviny. Čo to znamená? Sú považované za najzdravšie potraviny na svete s výnimočným zložením výživných látok ako: váknika, proteíny, omega 3 a 6 kyseliny, antioxidanty, vitamíny B a minerály.

Už v malých dávkach poskytujú nie len prekvapivé množstvá výživných látok ktoré sú potrebné pre naše telo ale aj zmierňujú pocity hladu, čo napomáha pri chudnutí. Namočené chia semienka dokážu absorbovať až 10 krát viac vody ako sami vážia, vytvárajúc tým hustý, želatine podobný, gél. Chia gél postupne uvoľňuje vodu v tele čím ho výrazne hydratuje.

Chia je prírodná a nespracovaná potravina. Jej pozitívne účinky na telo i myseľ sú uznávané atlétmi, aktívnymi ľuďmi. Ktokoľvek kto potrebuje veľa pozitívnej energie, si môže vychutnať Chias.

 

Objav naše produkty